PCN10-128S-2.54C
Part Number:
PCN10-128S-2.54C
Category:
DIN 41612
Description:
CONN DIN RCPT 128POS IN-LINE GLD
Category :
DIN 41612
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Features :
Level, Class :
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
128
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)