PCN10-128P-2.54DSA(72)
Manufacturer:
Hirose Electric Co., Ltd.
Part Number:
PCN10-128P-2.54DSA(72)
Category:
DIN 41612
Description:
CONN DIN HDR 128POS PCB GOLD
Manufacturer :
Hirose Electric Co., Ltd.
Category :
DIN 41612
Connector Type :
Header, Male Pins
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
8.00µin (0.203µm)
Features :
Level, Class :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
128
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)