PCN10-96S-2.54C
Manufacturer:
Hirose Electric Co., Ltd.
Part Number:
PCN10-96S-2.54C
Category:
DIN 41612
Description:
CONN DIN RCPT 96POS IN-LINE GOLD
In Stock:
93
Manufacturer :
Hirose Electric Co., Ltd.
Category :
DIN 41612
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Features :
Level, Class :
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
96
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)