HM-H200E1-8CP1-TG30L
Manufacturer:
3M
Part Number:
HM-H200E1-8CP1-TG30L
Category:
Hard Metric, Standard
Description:
CONN HEADER 200POS 2MM PRESS-FIT
Manufacturer :
3M
Category :
Hard Metric, Standard
Connector Style :
E 25
Connector Type :
Header, Male Pins
Connector Usage :
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
200
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
8
Pitch :
0.079" (2.00mm)