2B25M175P1001-1-H
Manufacturer:
Sullins Connector Solutions
Part Number:
2B25M175P1001-1-H
Category:
Hard Metric, Standard
Description:
CONN HEADER 175POS 2MM PRESS-FIT
Manufacturer :
Sullins Connector Solutions
Category :
Hard Metric, Standard
Connector Style :
B 25
Connector Type :
Header, Male Pins
Connector Usage :
CompactPCI
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
175 (125 + 50 Ground)
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
5 + 2
Pitch :
0.079" (2.00mm)