Q-0O00R000S.75M
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Part Number:
Q-0O00R000S.75M
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY BNC-HDBNC PL-JK 29.53"
In Stock:
100
Manufacturer :
Amphenol Custom Cable
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
BNC Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
HD-BNC Jack
2nd Connector Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector Mounting Type :
Panel Mount
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
Cable Type :
RG-179
Color :
Copper
Connector Impedance :
Features :
Shielded
Frequency - Max :
4 GHz
Ingress Protection :
Length :
29.53" (750.00mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
75 Ohms