35RAPC4BH3
Manufacturer:
Switchcraft / Conxall
Part Number:
35RAPC4BH3
Category:
Audio Connectors
Description:
CONN JACK STEREO 3.5MM R/A
Manufacturer :
Switchcraft / Conxall
Category :
Audio Connectors
Actual Diameter :
0.142" (3.60mm)
Connector Type :
Phone Jack
Features :
Mounting Hardware, Thread Lock
Gender :
Female
Industry Recognized Mating Diameter :
3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone