35RAPC5CHWNSN
Manufacturer:
Switchcraft / Conxall
Part Number:
35RAPC5CHWNSN
Category:
Audio Connectors
Description:
3.5MM RAPC JACK, WIDE BODY, TRRS
Manufacturer :
Switchcraft / Conxall
Category :
Audio Connectors
Actual Diameter :
0.142" (3.60mm)
Connector Type :
Phone Jack
Features :
Board Guide
Gender :
Female
Industry Recognized Mating Diameter :
3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone