LMR-400-75-FM-FM(Qty:3ft)
Part Number:
LMR-400-75-FM-FM(Qty:3ft)
Description:
CBL ASSY FTYPE PLUG TO PLUG 36"
1st Connector :
F-Type Plug
2nd Connector :
F-Type Plug
Cable Impedance :
75 Ohms
Cable Type :
LMR 400
Frequency - Max :
2.5 GHz
Ingress Protection :
Length :
36.00" (914.40mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Overall Impedance :
75 Ohms