Q-2C04T00050.5M
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Part Number:
Q-2C04T00050.5M
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY NTYPE-TNC PLG-PL 19.69"
In Stock:
100
Manufacturer :
Amphenol Custom Cable
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
N-Type Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
TNC Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
Cable Type :
RG-316
Color :
Copper
Connector Impedance :
Features :
Shielded
Frequency - Max :
11 GHz
Ingress Protection :
Length :
19.69" (500.00mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
50 Ohms