Q-0500W000S.75M
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Part Number:
Q-0500W000S.75M
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY BNC-HDBNC JCK-PL 29.53"
In Stock:
100
Manufacturer :
Amphenol Custom Cable
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
BNC Jack
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
HD-BNC Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
Cable Type :
RG-179
Color :
Copper
Connector Impedance :
Features :
Shielded
Frequency - Max :
3 GHz
Ingress Protection :
Length :
29.53" (750.00mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
75 Ohms