Q-70059000M012I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Part Number:
Q-70059000M012I
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY RPSMA-TNC JACK-PLUG 12"
In Stock:
100
Manufacturer :
Amphenol Custom Cable
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
RP-SMA Jack
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
TNC Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
LMR 240
Color :
Black
Connector Impedance :
50 Ohms
Features :
Shielded
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
12.00" (304.80mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
50 Ohms