Q-690690008009I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Part Number:
Q-690690008009I
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY RPSMA PLUG TO PLUG 9"
In Stock:
100
Manufacturer :
Amphenol Custom Cable
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
RP-SMA Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
RP-SMA Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-58
Color :
Black
Connector Impedance :
50 Ohms
Features :
Shielded
Frequency - Max :
1 GHz
Ingress Protection :
Length :
9.000" (228.60mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
50 Ohms