P1CA-SAMSAM-085CJ-24
Manufacturer:
P1dB, Inc.
Part Number:
P1CA-SAMSAM-085CJ-24
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY SMA PLUG TO PLUG 24", H
In Stock:
111
Manufacturer :
P1dB, Inc.
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
SMA Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
Hand Formable .085
Color :
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
26.5 GHz
Ingress Protection :
Length :
24.00" (609.60mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C