P1CA-SAFPT-047SR-4-12G
Manufacturer:
P1dB, Inc.
Part Number:
P1CA-SAFPT-047SR-4-12G
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY SMA JACK 4"
In Stock:
223
Manufacturer :
P1dB, Inc.
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Jack
1st Connector Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
1st Connector Mounting Type :
Panel Mount
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
Cable (Round)
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
2nd Contact Gender :
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
0.047" Semi-Rigid Cable
Color :
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
12 GHz
Ingress Protection :
Length :
4.000" (101.60mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C