CB1.37-IPXLK-MCFGT-6IN
Part Number:
CB1.37-IPXLK-MCFGT-6IN
Description:
CBL ASY IPEX MHF1 LK-MMCX J-P 6"
1st Connector :
MMCX Jack
2nd Connector :
IPEX MHFI LK (Locking) Plug, Right Angle
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
1.37mm OD Coaxial Cable
Color :
Black
Frequency - Max :
6 GHz
Length :
6.000" (152.40mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms