CB1.17LL-IPX-MCLFGT-8IN
Part Number:
CB1.17LL-IPX-MCLFGT-8IN
Description:
CBL ASSY IPEX MHF1-MMCX JK-PL 8"
1st Connector :
MMCX Jack, Right Angle
2nd Connector :
IPEX MHF1 Plug, Right Angle
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
1.17mm OD LL Coaxial Cable
Features :
Low Loss Shielded
Frequency - Max :
6 GHz
Length :
8.000" (203.20mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms