P1CA-MMPUFP-U081-2.5
Manufacturer:
P1dB, Inc.
Part Number:
P1CA-MMPUFP-U081-2.5
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY U.FL-MMCX PLUG-PLG 2.5"
In Stock:
76
Manufacturer :
P1dB, Inc.
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
MMCX Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
Cable Type :
0.81mm OD Coaxial Cable
Color :
Black
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
2.500" (63.50mm)