CB1.37-IPX-MCLMGT-10IN
Part Number:
CB1.37-IPX-MCLMGT-10IN
Description:
CBL ASSY IPEX MHF1-MMCX PL-P 10"
1st Connector :
MMCX Plug, Right Angle
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
IPEX MHF1 Plug, Right Angle
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
1.37mm OD Coaxial Cable
Color :
Blue
Frequency - Max :
6 GHz
Length :
10.000" (254.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms