CB0.81-2IPX4L-4.5IN
Manufacturer:
Lighthorse Technologies Inc.
Part Number:
CB0.81-2IPX4L-4.5IN
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY MHF4L-MHF4L PL-PL 4.5"
In Stock:
200
Manufacturer :
Lighthorse Technologies Inc.
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
IPEX MHF4L Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
IPEX MHF4L Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
0.81mm OD Coaxial Cable
Color :
White
Connector Impedance :
Features :
Shielded
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Length :
4.500" (114.30mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms