CB1.17LL-2IPX-8IN-6O
Part Number:
CB1.17LL-2IPX-8IN-6O
Description:
CBL ASSY IPEX MHF1 PLUG-PLUG 8"
1st Connector :
IPEX MHF1 Plug, Right Angle
2nd Connector :
IPEX MHF1 Plug, Right Angle
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
1.17mm OD LL Coaxial Cable
Features :
Opposite Orientation, Low Loss Shielded
Frequency - Max :
6 GHz
Length :
8.000" (203.20mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms