CB0.81-2IPX-6IN-6O
Part Number:
CB0.81-2IPX-6IN-6O
Description:
CBL ASSY IPEX MHF1 PLUG-PLUG 6"
1st Connector :
IPEX MHF1 Plug, Right Angle
2nd Connector :
IPEX MHF1 Plug, Right Angle
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
0.81mm OD Coaxial Cable
Features :
Opposite Orientation, Shielded
Frequency - Max :
6 GHz
Length :
6.000" (152.40mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms