CB1.17LL-2IPX-1IN-6O
Manufacturer:
Lighthorse Technologies Inc.
Part Number:
CB1.17LL-2IPX-1IN-6O
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY IPEX MHF1 PLUG-PLUG 1"
In Stock:
200
Manufacturer :
Lighthorse Technologies Inc.
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
IPEX MHF1 Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
IPEX MHF1 Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
1.17mm OD LL Coaxial Cable
Color :
Gray
Connector Impedance :
Features :
Opposite Orientation, Low Loss Shielded
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Length :
1.000" (25.40mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms