CB1.37-2IPX-6.5IN-6O
Manufacturer:
Lighthorse Technologies Inc.
Part Number:
CB1.37-2IPX-6.5IN-6O
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY IPEX MHF1 PLUG-PLG 6.5"
In Stock:
200
Manufacturer :
Lighthorse Technologies Inc.
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
IPEX MHF1 Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
IPEX MHF1 Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
1.37mm OD Coaxial Cable
Color :
Blue
Connector Impedance :
Features :
Opposite Orientation, Shielded
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Length :
6.500" (165.10mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms