ST40/SKM/SKM/24INCH
Manufacturer:
Huber+Suhner
Part Number:
ST40/SKM/SKM/24INCH
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY 2.92MM PLUG TO PLUG 24"
Manufacturer :
Huber+Suhner
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
2.92mm Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
2.92mm Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
Cable Type :
Color :
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
40 GHz
Ingress Protection :
Length :
24.00" (609.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Overall Impedance :
50 Ohms
Product Status :
Active
Style :
2.92mm to 2.92mm