SF104/11SMA/11SMA/1500MM
Manufacturer:
Huber+Suhner
Part Number:
SF104/11SMA/11SMA/1500MM
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY SMA PLUG TO PLUG 4.9'
Manufacturer :
Huber+Suhner
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
SMA Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
Cable Type :
Color :
Blue
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
18 GHz
Ingress Protection :
Length :
59.1" (1.5m) 4.9'
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Overall Impedance :
50 Ohms