SF104/11N/11N/500MM
Manufacturer:
Huber+Suhner
Part Number:
SF104/11N/11N/500MM
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY NTYPE PLUG-PLUG 19.69"
Manufacturer :
Huber+Suhner
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
N-Type Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
N-Type Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
Cable Type :
Color :
Blue
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
18 GHz
Ingress Protection :
Length :
19.69" (500.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Overall Impedance :
50 Ohms