MF86/11MMPX/21SK/152MM
Manufacturer:
Huber+Suhner
Part Number:
MF86/11MMPX/21SK/152MM
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY 2.92MM-MMPX J-PL 5.984"
Manufacturer :
Huber+Suhner
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
2.92mm Jack
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
MMPX Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
Cable Type :
Multiflex 86
Color :
Blue
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
18 GHz
Ingress Protection :
Length :
5.984" (152.00mm)
Operating Temperature :
-65°C ~ 165°C
Overall Impedance :
50 Ohms
Product Status :
Active
Style :
2.92mm to MMPX