MF86/11MMPX/11SMA/152MM
Manufacturer:
Huber+Suhner
Part Number:
MF86/11MMPX/11SMA/152MM
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY MMPX-SMA PLG-PLG 5.984"
Manufacturer :
Huber+Suhner
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
MMPX Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
SMA Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
Cable Type :
Multiflex 86
Color :
Blue
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
18 GHz
Ingress Protection :
Length :
5.984" (152.00mm)
Operating Temperature :
-65°C ~ 165°C
Overall Impedance :
50 Ohms