415-0082-MM250
Manufacturer:
Cinch Connectivity Solutions
Part Number:
415-0082-MM250
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY SMA PLUG TO PLUG 9.843"
Manufacturer :
Cinch Connectivity Solutions
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
SMA Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
Cable Type :
Hand Formable .141
Color :
Gray
Connector Impedance :
50 Ohms
Features :
Shielded
Frequency - Max :
18 GHz
Ingress Protection :
Length :
9.843" (250.00mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
50 Ohms