GC47-1-6-18SP-0305
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
GC47-1-6-18SP-0305
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY SMPM-1.85MM PL-P 12.01"
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
1.85mm Plug (6)
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
SMPM Plug (6)
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
Cable Type :
Color :
Violet
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
67 GHz
Ingress Protection :
Length :
12.01" (305.00mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
Product Status :
Active
Style :
SMPM to 1.85mm