CCSMA-MM-RG316DS-24P
Manufacturer:
Crystek Corporation
Part Number:
CCSMA-MM-RG316DS-24P
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY SMA PLUG TO PLUG 24"
In Stock:
2
Manufacturer :
Crystek Corporation
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
SMA Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-316 DS
Color :
Copper
Connector Impedance :
Features :
Shielded
Frequency - Max :
Ingress Protection :
Length :
24.00" (609.60mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Overall Impedance :
50 Ohms