245106-02-M0.50
Manufacturer:
Amphenol RF
Part Number:
245106-02-M0.50
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY SMA-MMCX JCK-PLG 19.69"
In Stock:
4
Manufacturer :
Amphenol RF
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Jack
1st Connector Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
1st Connector Mounting Type :
Panel Mount
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
MMCX Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-174
Color :
Black
Connector Impedance :
Features :
Shielded
Frequency - Max :
1 GHz
Ingress Protection :
Length :
19.69" (500.00mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
50 Ohms