095-850-246M050
Manufacturer:
Amphenol RF
Part Number:
095-850-246M050
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY BNC-SMA JACK-PLG 19.69"
In Stock:
24
Manufacturer :
Amphenol RF
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
BNC Jack
1st Connector Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
1st Connector Mounting Type :
Panel Mount
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
SMA Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-58
Color :
Black
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
3 GHz
Ingress Protection :
Length :
19.69" (500.00mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
50 Ohms