PMASF526S/11PC35/11PC35/36IN
Manufacturer:
Huber+Suhner
Part Number:
PMASF526S/11PC35/11PC35/36IN
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY 3.5MM PLUG TO PLUG 36"
In Stock:
3
Manufacturer :
Huber+Suhner
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
3.5mm Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
3.5mm Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
7.70mm OD Coaxial Cable
Color :
Blue
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
26.5 GHz
Ingress Protection :
Length :
36.00" (914.40mm)
Operating Temperature :
-50°C ~ 125°C
Overall Impedance :
Product Status :
Active
Style :
3.5mm to 3.5mm