MS190LH1-HRMJ-040V100
Manufacturer:
Hirose Electric Co., Ltd.
Part Number:
MS190LH1-HRMJ-040V100
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY SMA PLUG TO JACK 3.937"
In Stock:
2
Manufacturer :
Hirose Electric Co., Ltd.
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
SMA Jack
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
Cable Type :
Color :
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
11 GHz
Ingress Protection :
Length :
3.937" (100.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Overall Impedance :
50 Ohms