RF316-04SP3-07SP1-0915
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
RF316-04SP3-07SP1-0915
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY BNC-SMB PLG-PLG 36.024"
In Stock:
18
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
BNC Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
SMB Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-316 DS
Color :
Amber
Connector Impedance :
50 Ohms
Features :
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
36.024" (915.00mm)
Operating Temperature :
-50°C ~ 165°C
Overall Impedance :
50 Ohms