RF174-05SP3-05BJ3-0305
Part Number:
RF174-05SP3-05BJ3-0305
Description:
CBL ASSY TNC JACK TO PLUG 12.01"
In Stock:
25
1st Connector :
TNC Jack
1st Connector Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
1st Connector Mounting Type :
Panel Mount
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
TNC Plug
Cable Impedance :
50 Ohms
Connector Impedance :
50 Ohms
Features :
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
12.01" (305.00mm)
Operating Temperature :
-50°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms