CCSMA1-MM-RG316DS-12
Manufacturer:
Crystek Corporation
Part Number:
CCSMA1-MM-RG316DS-12
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY SMA PLUG TO PLUG 12"
In Stock:
70
Manufacturer :
Crystek Corporation
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-316 DS
Color :
Copper
Connector Impedance :
Features :
Shielded
Frequency - Max :
Ingress Protection :
Length :
12.00" (304.80mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Overall Impedance :
50 Ohms