Q-30065000D018I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Part Number:
Q-30065000D018I
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY 1.0/2.3-SMA PLG-JCK 18"
In Stock:
100
Manufacturer :
Amphenol Custom Cable
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
1.0/2.3 Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
SMA Jack
2nd Connector Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector Mounting Type :
Panel Mount
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
LMR 195
Color :
Black
Connector Impedance :
50 Ohms
Features :
Shielded
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
18.00" (457.20mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
50 Ohms