Q-3004M000D036I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Part Number:
Q-3004M000D036I
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY SMA-TNC JACK-JACK 36"
In Stock:
100
Manufacturer :
Amphenol Custom Cable
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Jack
1st Connector Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
1st Connector Mounting Type :
Panel Mount
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
TNC Jack
2nd Connector Mounting Feature :
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector Mounting Type :
Panel Mount
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
LMR 195
Color :
Black
Connector Impedance :
50 Ohms
Features :
Shielded
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
36.00" (914.40mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
50 Ohms