LMR-100-SM-SMRP (0.1M)
Manufacturer:
Times Microwave Systems
Part Number:
LMR-100-SM-SMRP (0.1M)
Category:
Coaxial Cables (RF)
Description:
CBL ASSY RPSMA-SMA PLG-PL 3.937"
Manufacturer :
Times Microwave Systems
Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
RP-SMA Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
SMA Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
LMR 100
Color :
Black
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
Ingress Protection :
Length :
3.937" (100.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Overall Impedance :
50 Ohms