M85049/43S16Z
Manufacturer:
Amphenol Interconnect India
Part Number:
M85049/43S16Z
Category:
Backshells and Cable Clamps
Description:
CONN CABLE CLAMP SZ16 19 BLACK
Manufacturer :
Amphenol Interconnect India
Category :
Backshells and Cable Clamps
Cable Exit :
45°
Cable Opening :
0.500" ~ 0.630" (12.70mm ~ 16.00mm)
Color :
Black
Diameter - Outside :
1.390" (35.31mm)