K20K0C-P09LCC0-350S
Part Number:
K20K0C-P09LCC0-350S
Description:
CONN RCPT FMALE 9P GOLD SLDR CUP
In Stock:
2
Cable Opening :
0.118" ~ 0.138" (3.00mm ~ 3.50mm)
Current Rating (Amps) :
4A
Features :
Backshell, Strain Relief
Number of Positions :
9
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C