K20K0C-P09LCC0-500S
Part Number:
K20K0C-P09LCC0-500S
Description:
CONN RCPT FMALE 9P GOLD SLDR CUP
In Stock:
2
Cable Opening :
0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Current Rating (Amps) :
4A
Features :
Backshell, Strain Relief
Number of Positions :
9
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C