K20K0C-P06LCC0-200S
Part Number:
K20K0C-P06LCC0-200S
Description:
CONN RCPT FMALE 6P GOLD SLDR CUP
Cable Opening :
0.059" ~ 0.079" (1.50mm ~ 2.00mm)
Current Rating (Amps) :
4A
Features :
Backshell, Strain Relief
Number of Positions :
6
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C