K20K0C-P10LCC9-250S
Part Number:
K20K0C-P10LCC9-250S
Description:
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
Cable Opening :
0.079" ~ 0.098" (2.00mm ~ 2.50mm)
Current Rating (Amps) :
4A
Features :
Backshell, Strain Relief
Number of Positions :
10
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C