K42B0C-P16LFG0-800S
Part Number:
K42B0C-P16LFG0-800S
Cable Opening :
0.276" ~ 0.315" (7.00mm ~ 8.00mm)
Current Rating (Amps) :
7.5A
Number of Positions :
16
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C