K23K0C-P14LJG0-850S
Part Number:
K23K0C-P14LJG0-850S
Description:
ODU MINI-SNAP SERIES K IN-LINE R
Cable Opening :
0.315" ~ 0.335" (8.00mm ~ 8.50mm)
Current Rating (Amps) :
7.5A
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Number of Positions :
14
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C