W12L0C-P26MCC0-7200
Manufacturer:
ODU
Part Number:
W12L0C-P26MCC0-7200
Category:
Circular Connector Assemblies
Description:
ODU MINI-SNAP SERIES L RIGHT-ANG
Manufacturer :
ODU
Category :
Circular Connector Assemblies
Cable Opening :
0.236" ~ 0.283" (6.00mm ~ 7.20mm)
Color :
Silver
Connector Type :
Plug, Male Pins
Contact Finish - Mating :
Gold
Current Rating (Amps) :
4A
Fastening Type :
Push-Pull
Features :
Backshell
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Material Flammability Rating :
Mounting Feature :
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Number of Positions :
26
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C